» سرپرستی حرفه ای ارکستر را میشناسم و به وظایفم به خوبی عمل کردم

این سایت به فروش می رسد، شماره تماس : 09358484153
amin_agheri
amin_agheri
سرپرستی حرفه ای ارکستر را میشناسم و به وظایفم به خوبی عمل کردم
تاریخ ارسال : ۰۹ خرداد ۱۳۹۳
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars2 500 5
Loading...

این خبر را به اشتراک بگذارید :

موزیک نو : سینا حسین زاده : به سرپرستی حرفه ای ارکستر بزرگ به خوبی آشنا هستم و تجربه ی این کار را از سال ۸۴ با ارکستر فیلارمونیک ایرانیان دارم.

ارکستر سمفونیک سی ساز ۲۶ اردیبهشت به سرپرستی قانونی بنده, رهبری ارکستر : پوریا .ن و سرمایه گذاری : ح. حسین آبادی در محل سالن همایش های برج میلاد به روی صحنه رفت.
 
اجرا به همراه خواننده، گروه کر و گلچینی از بهترین نوازندگان معتبر حال حاضر کشور که قدردان زحمات این عزیزان می باشم برگذار گردید.
وی ادامه داد : در اجرای اخیر با توجه به تحمل مشقات فراوان در راستای صدور مجوز کنسرت (شب خاطره ها) در سالن میلاد و همچنین پیگیری ها و جمع کردن کامل اعضای ارکستر پس از اجرای برنامه چک دستمزد وی برگشت خورده و سرمایه گذار با هماهنگی رهبر ارکستر این کار هیچگونه مسئولیتی در قبال پرداخت دستمزد وی بر عهده نگرفته است. و همچنین با سیاه نمایی و دروغ در شبکه اجتماعی سعی در فریب اذهان عموم نموده اند.
 
رهبری ارکستر یا توهم بودن در این جایگاه
 
اخیرا در اجراهای موسیقی ارکسترال در ایران با پدیده ای روبرو هستیم به شکل حضور جوانانی بی تجربه و جویای نام در قالب رهبر ارکستر که متاسفانه بعضا در رشته نوازندگی یا آهنگسازی به جایی نمی رسند و به سراغ کار رهبری ارکستر می آیند. در این زمینه بی هیچ دانش و تحصیلاتی در مقابل مخاطبین تنها به تقلید حرکات رهبری ارکستر می پردازند.
 
رهبری ارکستر فقط تقلید اشکالی از حرکات دست نیست ,بلکه سال ها تجربه دستیاری رهبران بزرگ تر دانش و تحصیلات تخصصی مرتبط با این رشته حساس , مطالعه و جستجوگری فراوان در این زمینه می تواند از کمترین داشته های یک رهبر جوان و تازه وارد باشد.
در همه جای دنیا رهبران جوان پس از سال ها تحصیلات در رشته رهبری ارکستر تمرین و تحمل ریاضت های فراوان و محک زدن خود با انواع ارکسترهای کوچک و آنسامبل های ذهی و بادی پس از پشت سر گذاردن تمامی این دشواری ها اجازه رهبری ارکستر های بزرگ را می یابند.
 
البته در مواردی در ایران این جوانان بی تجربه به ظاهر رهبرنما آنقدر غرق در توهم حضور در این جایگاه می شوند که برخورد درست و با احترام خود را با ارکستر فراموش میکنند و در کمال وقاحت بدون در نظر داشتن مرتبه و سن و سال خود با بازی با افکار نوازندگان به اشکال و تعاریف دروغین در تلاشی مزحک و بی حاصل سعی در ثبت خود در این جایگاه دارند. اما غافل از این ماجرا می مانند که درک و تشخیص کارشناسان محترم موسیقی و مخاطبین عزیز در این زمینه بسیار بالاست.
سرمایه گذاری بیهوده و کلان در این بخش ناکارامد عدم مدیریت صحیح و ناپختگی برنامه گذار باعث شده اجراهایی به این شکل با عدم استقبال مخاطبین مواجه گردد.
 
درود بر رهبران معاصر ارکستر ایران زمین: استاد حشمت سنجری فریدون ناصری ،علی رهبری، حسین دهلوی ,فرهاد فخرالدینی، ایرج صهبایی ،شهرداد روحانی ،کیاوش صاحب نسخ، علیرضا مشایخی، بردیا کیارس و بسیاری بزرگان دیگر که با کار خود اعتبار موسیقی این مرزوبوم را حفظ نموده اند.

ارسال نظر :

You must be logged in to post a comment.support
. تمامی حقوق این وبسایت برای وبسایت موزیک نو محفوظ است ©
support
اخبار موسیقی | ارسال پیامک| آپلود عکس | عطر و ادکلن | کتابدانلود آهنگفونت فارسی