» ایرانی شدن کنسرت های موسیقی پاپ

amin_agheri
amin_agheri
ایرانی شدن کنسرت های موسیقی پاپ
تاریخ ارسال : ۱۷ دی ۱۳۹۱
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

این خبر را به اشتراک بگذارید :

موزیک نوحمید شاه آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد : از روز نخست ماه ربیع الاول اجراهای موسیقی پاپ ادامه می یابد اما ما سعی می کنیم با تغییراتی که خوانندگان در اجراهای خود می پردازند این گونه موسیقی را ایرانی تر کنیم.

وی همچنین اظهار داشت، کمیته ای در حال مطالعه ایرانی کردن موسیقی پاپ است، شاخص ایرانیزه شدن در موسیقی پاپ برای ما بسیار مهم است، اشعار باید کاملاً با فرهنگ عمومی ما سازگاری داشته باشد و شکل اجرا نیز به همین شکل باشد.

 

شاه آبادی با اشاره به این مطلب تغییراتی که قرار است در اجرای موسیقی پاپ صورت بگیرد ماهوی نیست، گفت: فضای کنسرت و شکل اجرای موسیقی پاپ باید تا اندازه ای باشد که از هنجارهای اجتماعی خود فاصله نگیرد و باید اعلام کنم تنها تغییراتی که در کنسرت های موسیقی پاپ صورت می گیرد حضور ناظران دفتر موسیقی وزارت ارشاد به صورت فعال در کنسرتها است.

 

معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وظیفه این ناظران در زمان اجراهای موسیقی پاپ اظهار کرد: این ناظران تعداد قطعاتی که در کنسرتها اجرا می شود، اشعاری که خوانده می شود را به ما گزارش می دهند تا آن را با مجوزهایی که به تهیه کنندگان موسیقی می دهیم مطابقت دهیم.

 

وی یادآور شد: موسیقی پاپ وارد زندگی مردم ایران شده است و برخی از مخاطبان علاقه بسیاری به این گونه موسیقی دارند و ما به دنبال آن هستیم که موسیقی پاپ ایرانی فاصله اش را با پاپ غربی حفظ کند و به نظر ما هر چه این فاصله بیشتر شود به نفع موسیقی پاپ کشور است.

 

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: من از کمیته و شورای تخصصی موسیقی پاپ خواسته ام که شاخصه های ایرانی کردن موسیقی پاپ را به ما اعلام کنند و بهترین زمان برای بازنگری جریان موسیقی پاپ کشور محرم و صفر و ماه رمضان است که این موسیقی کمتر اجرا می شود و دفتر موسیقی می تواند تغییرات اجراهای موسیقی پاپ را اعلام کند.

 

وی درباره اعضای کمیته موسیقی پاپ نیز اظهار کرد: شورای تخصصی موسیقی پاپ مشخص است و باید اعلام کنم از اول ربیع الاول کنسرت های موسیقی پاپ دوباره شکل می گیرد البته طبیعی است که تعداد اجراها تا برگزاری جشنواره موسیقی فجر کاهش پیدا می کند اما پس از آن شکل جدی خود را می گیرد.

 

منبع : پانا

ارسال نظر :

  • نام و نام خانوادگی :
  • ایمیل :
  • پیغام :support
. تمامی حقوق این وبسایت برای وبسایت موزیک نو محفوظ است ©
support
اخبار موسیقی | ارسال پیامک| آپلود عکس | عطر ادکلن | کتابدانلود آهنگفونت فارسی