» اعتراض جهانی نوازندگان نی انبان به به لغو کنسرت گروه لیان

amin_agheri
amin_agheri
اعتراض جهانی نوازندگان نی انبان به به لغو کنسرت گروه لیان
تاریخ ارسال : ۱۹ اسفند ۱۳۹۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars1 5٫00 5
Loading...

این خبر را به اشتراک بگذارید :

موزیک نو : در پی لغو چندین باره ی کنسرت گروه لیان در شهر بوشهر انجمن جهانی نوازندگان ساز نی انبان در انگلستان و جشنواره نی انبان در یونان، با انتشار نامه ای حمایت خود را از این گروه اعلام داشتند.

همانطور که در خبرها شنیده شد کنسرت گروه لیان در ۱۷ اسفند سال جاری همزمان در روز جهانی نی انبان در شهر آبپخش از توابع دشتستان لغو گردید، در پی این اخبار مدیر هیئت اجرایی سازمان فرهنگی الیمپیوس کاراپاتوس با انتشار نامه ای حمایت خود را از گروه لیان اعلام داشت :
 

محسن شریفیان عزیز
 
اینجانب بیانیه شما را در مورد وضعیت بد نوازندگان نی انبان در سرزمین تاریخی بوشهر در ایران خواندم. برای ما جای شگفتی بسیار است که نوازندگان نی انبان به ویژه یک موسیقیدان بزرگ مانند شما اجازه اجرای موسیقی بومی در زادگاه خود را ندارد. برای همه ما آزادی پخش و اجرای موسیقی، به عنوان یکی از اساسی‌ ترین حقوق فرهنگی انسان‌ها در سراسر جهان به شمار می‌آید. واضح است که این حقوق باید به شدت مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند، به‌ویژه برای ملت ایران که دارای چنین فرهنگ غنی و معروفی هستند.
 
بنابراین من همصدا با سایر افراد و همچنین سازمان‌های پشتیبان شما، از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران درخواست می‌کنم تا در اسرع وقت، اجازه اجرا و نواختن این ساز معروف بوشهری را در منطقه بوشهر صادر کنند تا نوای آن در منطقه طنین‌انداز شود.
 
در پایان نامه از شما و تمام اعضای گروه لیان دعوت می‌کنم که دعوت ما را مبنی بر شرکت در پنجمین نشست بین‌المللی کاراپاتوس (جزیره‌ای در یونان) که اگوست ۲۰۱۴ برگزار می‌شود، بپذیرید.

ارسال نظر :

  • نام و نام خانوادگی :
  • ایمیل :
  • پیغام :support
. تمامی حقوق این وبسایت برای وبسایت موزیک نو محفوظ است ©
support
اخبار موسیقی | ارسال پیامک| آپلود عکس | عطر ادکلن | کتابدانلود آهنگفونت فارسی